Plan na 6 dni wolnego

kwietnia 12, 2017

Czasami każdy z nas potrzebuje aktywnego odpoczynku. Podczas gdy my stale uczymy się w szkole lub na studiach, nasze psy mają zupełny chill w domu i ciągle się nudzą. Jak znajdziemy chwilę wolnego to pójdziemy na spacer, ewentualnie przeprowadzimy krótki trening. Teraz tak przypadło, przyszły święta i chociaż ten krótki czas możemy odetchnąć.
Nie każdy pisze plan, w jaki sposób chce spędzić tegoroczne święta, niektórzy wolą działać spontanicznie. Natomiast ja chciałabym wypisać wszystkie rzeczy, które chciałabym zrealizować podczas tych dni, aby upchnąć jak najwięcej rzeczy podczas jednego dnia i wykorzystać czas w 100%.  

CZWARTEK 13.04
• spacer z oba psami - nagrywanie filmików, robienie zdjęć, ćwiczenie przywołania, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport) 
• trening z Nero - zmiany pozycji, siad/waruj/stój z marszu, chodzenie przy nodze - nagrywanie 
• trening z Beethovenem - tylko to co bardzo lubi, łatwe sztuczki, zero obedience
• rower/bieganie z Nero 

PIĄTEK 14.04
• spacer z oba psami - nagrywanie filmików, robienie zdjęć, ćwiczenie przywołania, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport) 
• trening z Nero - siad/waruj/stój z marszu, zmiany pozycji, chodzenie przy nodze + kilka sztuczek - nagrywanie
• trening z Beethovenem - zmiany pozycji, stój z marszu, chodzenie przy nodze - nagrywanie
• rower/bieganie z Nero

SOBOTA 15.04
• spacer z oba psami - robienie zdjęć, ćwiczenie przywołania, nagrywanie filmików, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport) 
• trening z Nero - zmiany pozycji, siad/waruj/stój z marszu, chodzenie przy nodze - nagrywanie
• rower/bieganie z Nero 
• drugi trening z Nero - siad/waruj/stój z marszu, zmiany pozycji 

NIEDZIELA 16.04
• spacer z oba psami - robienie zdjęć, ćwiczenie przywołania, nagrywanie filmików, krótki trening obedience z Nero, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport) 
• rower/bieganie z Nero
• trening z Nero - zmiany pozycji, siad/waruj/stój z marszu, chodzenie przy nodze
• trening z Beethovenem - na luzie, kilka sztuczek, dostawianie się, zabawa

PONIEDZIAŁEK 17.04
• spacer z oba psami - ćwiczenie przywołania, nagrywanie filmików, robienie zdjęć, sztuczki/obedience, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport)
• rower/bieganie z Nero
• trening z Nero - zmiany pozycji, siad/waruj/stój z marszu, chodzenie przy nodze, kilka sztuczek
• trening z Beethovenem - zabawa (wymiana zabawek, motywacja), obedience/sztuczki

WTOREK
• spacer z oba psami - ćwiczenie przywołania, nagrywanie filmików, robienie zdjęć, obedience i sztuczki, zabawa z Beethovenem (wymiana zabawek, motywacja, aport)
• trening z Nero - zmiany pozycji, siad/waruj/stój z marszu, chodzenie przy nodze
• rower/bieganie z Nero
I właściwie to koniec. Wiem, że codziennie jest praktycznie to samo, ale już nie miałam pomysłu co dodać. W jakiś dzień pójdę na spacer z przyjaciółką i jej psem, zawsze jakaś nowość, ale jeszcze nie wiem, kiedy dokładnie. U Nero chcę się skupić na obedience, głównie na zmianach pozycji i siad/waruj/stój z marszu, chociaż chodzenie przy nodze też jest ważne. Teraz na treningach robi wielkie postępy, widać u niej większy potencjał niż u Beethovena, kocha to tak samo jak ja. Co prawda nadmiar motywacji i ekscytacja robią za swoje, nic nie jest idealne, ale robimy tylko dla rozrywki. Obedience to świetne zajęcie dla starszego psa, Nero mimo jej wieku ciągle się uczy i jest mądrzejsza od Beethovena, który jest od niej 3 lata młodszy. U niego motywacja naprawdę spada i chyba będę musiała się z tym pogodzić, po prostu taki jest. Nie lubi dużo myśleć i się wysilać. Czuję, że wycisnęłam z niego już wszystko. Teraz ćwiczymy tylko przywołanie, aby lepiej nam się żyło (szykuję długi post, pojawi się po recenzji), a w między czasie powtarzamy to, co on już umie.
Jeśli chcielibyście podsumowanie tych 6-ciu dni na koniec, napiszcie w komentarzu. Nie chcę pisać czegoś, czego potem nikt nie będzie czytał, a jeżeli chcecie takie krótkie streszczenie tego, co się u nas działo, to mogę to napisać. Dajcie mi znać!
A teraz wszystkim życzymy Wesołych Świąt, spędzonych z rodziną lub na treningach, tak jak my :D. Do zobaczenia!

You Might Also Like

8 komentarzy

 1. Fajnie to wszystko zaplanowałaś, trzymamy za Was kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie dopadła choroba, więc te wolne dni spędzimy raczej leniwie. My też aktualnie skupiamy się na przywołaniu i innych ,,przyziemnych" sprawach. Życzymy postępów i Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzymy zrealizowania wszystkich planów!
  Pozdrawiamy M&B

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w wolne dni jak pogoda dopiszę nie dam odpoczynku swojemu, bo na co dzień ma wolne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne plany, powodzenia z realizacją! My niestety nie możemy sobie pozwolić na dużo treningów, a raczej ja nie mogę... Egzamin zbliża się wielkimi krokami i czas się uczyć. Jednak zas=wsze staram się znaleźć chociaż chwile by poćwiczyć z Fuksem różne sztuczki i agility :D
  Pozdrawiamy!
  fuksmydreamdog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dokładnie sobie wszystko zaplanowałaś! Mam nadzieję, że uda Ci się to zrealizować. Ja połowę przerwy spędzam u rodziny która mieszka daleko, a 2 połowę coś porobię z psem. Trzymamy za Was kciuki! Wesołych Świąt :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia! :) Jak pogoda dopisze to wybierzemy się na jakieś dłuższe spacery, a w domu może nauka nowych sztuczek. Wesołych Świąt!
  Pozdrawiam
  with-astra.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Szlag! Ciągle zapominam o bardziej szczegółowym planowaniu dni z Ruby przez co zwykle dzień kończy się na ,,spontanie", co w naszym przypadku oznacza rutynę (czyli coś,czego nienawidzę!) tj. trening -> spacer -> trening
  W zasadzie podczas tej pogody (nie wiem jak sprawa ma się na świecie, ale u nas dzień w dzień niemalże cały czas leje deszcz i wieje wiatr) trudno zrobić coś więcej żeby sprawiało psu frajdę i go nie zamęczyło (czytaj przepracowana, znudzona, MOKRA Ru) Ale jeszcze nie jest za późno (ja z racji testów które w tym roku mnie omijają mam jeszcze tydzień wolnego:)) i jutro zabieram się za planowanie końcówki tego i całego kolejnego tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwują nas

Napisz do nas!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *